Proff
Proff

Ta Varmeteknik ApS

CVR-nr39945916CVRP-nr1024048361
AdresseOdinsvej 2, 9460 Brovst

Hos TA Varmeteknik ApS har vi mange års erfaring med VVS og varmeløsninger. Siden begyndelsen har vores hovedfokus været at levere kvalitetsløsninger med et højt serviceniveau. Vi har stor ekspertise inden for vores felt og løser opgaver for mange typer kunder, herunder private kunder, boligselskaber, virksomheder og offentlige institutioner.

Virksomheden ledes i dag af stifter Thomas Als, der sammen med 5 ansatte løser både store og små opgaver. Fra vores base i Brovst dækker vi hele Nordjylland.

Med vores mange års erfaring har vi kompetencerne til at hjælpe dig med at finde en skræddersyet løsning, der giver dig optimal værdi for pengene.

Vi hjælper dig med at energioptimere på eksisterende installationer, så du kan spare penge på varmeregningen og skåne miljøet. Vi ser vigtigheden i at lytte til dine ønsker og behov, og vi sørger for at tage hånd om projektet.

Er du på udkig efter en ansvarlig og serviceminded varmetekniker, så kontakt TA Varmeteknik ApS i dag.

Regnskab

Beløb i hele 1000
Viser regnskabstal for virksomhed

Bruttofortjeneste

Årets resultat

REGNSKABSPERIODE

2022-122021-122020-122019-12
Startdato

01.01.2022

01.01.2021

01.01.2020

15.10.2018

Sluttdato

31.12.2022

31.12.2021

31.12.2020

31.12.2019

RESULTATREGNSKAB

2022-122021-122020-122019-12
ValutakodeDKKDKKDKKDKK
Nettoomsætning----
Vareforbrug0000
Øvrige omkostninger----
Bruttofortjeneste5.0033.1092.0691.225
Personaleomkostninger-4.078-2.411-1.876-1.055
Afskrivninger-98-59-5049
Kapacitetsomkostninger0000
Primært resultat827639143122
Finansielle indtægter1100
Finansielle udgifter-129-53-89-22
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto0000
Finansielle poster netto-127-52-89-22
Ordinært resultat69958754100
Ekstraordinære poster0000
Resultat før skat69958754100
Skat af årets resultat-166-131-16-23
Årets resultat5344553877

BALANCEREGNSKAB

2022-122021-122020-122019-12
ValutakodeDKKDKKDKKDKK
Goodwill0000
Øvrige immaterielle anlægsaktiver0000
Immaterielle anlægsaktiver i alt0000
Grunde og bygninger0000
Andre anlæg og driftsmidler159230151201
Øvrige materielle anlægsaktiver0000
Materielle anlægsaktiver i alt159230151201
Kapitalandele0000
Langfristede tilgodehavender0000
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver0000
Finansielle anlægsaktiver i alt0000
Anlægsaktiver i alt159230151201
Varebeholdninger1.600000
Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser3.0462.058866614
Tilgodehavender hos nærtstående parter0000
Andre tilgodehavender650010
Værdipapirer0000
Likvide midler0331023
Omsætningsaktiver i alt4.7503.2731.794944
Status balance4.9093.5041.9451.145
Selskabskapital50505050
Overført resultat1.10457011577
Udbytte0000
Øvrige reserver0000
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel1.154620165127
Minoritetsinteressernes andel0000
Egenkapital i alt1.154620165127
Udskudt skat0000
Hensættelse12182021
Langfristet gæld til realkreaditinstitutter0000
Langfristet gæld til banker0000
Langfristet gæld til nærtstående parter0000
Anden langfristet gæld0000
Ansvarlig lånekapital (Samlepost)0000
Langfristet gæld i alt0000
Kortfristet gæld til nærtstående parter8424969
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter0000
Kortfristet gæld til banker3926367213
Selskabsskat167133172
Varekreditorer1.6701.121673466
Anden gæld1.5061.563655247
Kortfristet gæld i alt3.7442.8661.760997
Passiver i alt4.9093.5041.9451.145

ANDET

2022-122021-122020-122019-12
Antal ansatte655-
Kilde: Årsrapporter, CVR/Virk

Hent gratis årsrapporter

Ta Varmeteknik ApS

CVR-nr 39945916

Årsrapport 01.01.2022 (PDF)

Periode: 01.01.2022 - 31.12.2022

Årsrapport 01.01.2021 (PDF)

Periode: 01.01.2021 - 31.12.2021

Årsrapport 01.01.2020 (PDF)

Periode: 01.01.2020 - 31.12.2020

Årsrapport 15.10.2018 (PDF)

Periode: 15.10.2018 - 31.12.2019

Kreditrapport

Ta Varmeteknik ApS

CVR-nr: 39945916

99,- kr ex.moms

Virksomhedsrapport med kreditvurdering, kreditmaksimum, antal kreditdage, advarsler og stamdata.

Køb nuSe eksempelrapport

Proff™ i samarbejde med

Risika
Profile-7051829


Certificeringer

TEKNIQs Garantiordning
TEKNIQs Garantiordning
Bæredygtige løsninger
Bæredygtige løsninger
Elite på anmeld håndværker
Elite på anmeld håndværker

Åbningstider

Mandag
7:00 - 16:00
Tirsdag
7:00 - 16:00
Onsdag
7:00 - 16:00
Torsdag
7:00 - 16:00
Fredag
7:00 - 12:30
Lørdag
Lukket
Søndag
Lukket

Kreditrapport

Ta Varmeteknik ApS

CVR-nr: 39945916

99,- kr ex.moms

Virksomhedsrapport med kreditvurdering, kreditmaksimum, antal kreditdage, advarsler og stamdata.

Køb nuSe eksempelrapport

Proff™ i samarbejde med

Risika

Vil du vide mere om hvad Proff™ kan tilbyde din virksomhed?

Ønsker du at blive Proff-kunde nu, eller vil du gerne høre mere om hvad vi kan gøre for din virksomhed? Ring os i dag på 89 87 51 12 eller udfyld formularen til højre, og lad os tage en uforpligtende snak.

Dine kontaktoplysninger