Proff
Proff

Jh Montage, Skive ApS

CVR-nr39584204CVRP-nr1023631950
AdresseKlokkedybet 19, 7800 Skive

Velkommen til J. H. Montage ApS.
• Her finder du et kompetent montagefirma i Skive, der tilbyder hjælp til alt inden for elementmontage.

Vi har stor erfaring som montør, og derfor er vores kompetencer brede. Vi står til rådighed for kunder i hele Europa, men også lokalt i blandt andet Viborg, Aarhus og Aalborg. ​ Vores montagefirma har eksisteret i over syv år. Dog har vi sammenlagt mere end ti års erfaring i branchen, hvilket gør os kompetente til at løse mange forskellige opgaver. Vi løser både store og små opgaver for landmænd og andre erhvervskunder. Uanset hvilken form for montage du mangler hjælp til, så står vi altså klar til at hjælpe.

Vi tager altid ud til den pågældende kunde og ser omfanget af opgaven, før der bliver aftalt samt klargjort noget. Det er din sikkerhed for, at opgaven bliver løst på den bedst mulige måde. Vi tager altid ud til den pågældende kunde og ser omfanget af opgaven, før der bliver aftalt samt klargjort noget. Det er din sikkerhed for, at opgaven bliver løst på den bedst mulige måde. ​ ​

Grundet firmaets størrelse kan vi tilbyde skarpe priser. Trods de lave priser, går vi dog aldrig på kompromis med kvaliteten, som altid er høj. Vores montagefirma har derudover fokus på at være fleksible og effektive i vores arbejde med montering af gylletanke, biogas. bundstøbning eller anden form for elementmontage. ​

Regnskab

Beløb i hele 1000
Viser regnskabstal for virksomhed

Bruttofortjeneste

Årets resultat

REGNSKABSPERIODE

2022-122021-122020-122019-122018-12
Startdato

01.01.2022

01.01.2021

01.01.2020

01.01.2019

01.01.2018

Sluttdato

31.12.2022

31.12.2021

31.12.2020

31.12.2019

31.12.2018

RESULTATREGNSKAB

2022-122021-122020-122019-122018-12
ValutakodeDKKDKKDKKDKKDKK
Nettoomsætning-----
Vareforbrug00000
Øvrige omkostninger-----
Bruttofortjeneste21.41016.87915.03411.7087.725
Personaleomkostninger-16.815-14.619-11.664-8.974-6.048
Afskrivninger-829-1.095-656-411-253
Kapacitetsomkostninger-250000
Primært resultat3.7411.1652.7142.3241.424
Finansielle indtægter00060
Finansielle udgifter-214-162-139-47-16
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto00000
Finansielle poster netto-214-162-139-40-16
Ordinært resultat3.5271.0032.5762.2831.408
Ekstraordinære poster00000
Resultat før skat3.5271.0032.5762.2831.408
Skat af årets resultat-817-230-572-507-282
Årets resultat2.7107732.0031.7761.126

BALANCEREGNSKAB

2022-122021-122020-122019-122018-12
ValutakodeDKKDKKDKKDKKDKK
Goodwill0140280420560
Øvrige immaterielle anlægsaktiver00000
Immaterielle anlægsaktiver i alt0140280420560
Grunde og bygninger447280800
Andre anlæg og driftsmidler3.5203.1283.4051.628514
Øvrige materielle anlægsaktiver00000
Materielle anlægsaktiver i alt3.5643.2013.4851.708514
Kapitalandele00000
Langfristede tilgodehavender2951822402130
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver0002514
Finansielle anlægsaktiver i alt29518224023814
Anlægsaktiver i alt3.8593.5234.0062.3661.088
Varebeholdninger07800400
Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser13.8729.2688.1683.7651.521
Tilgodehavender hos nærtstående parter001.21000
Andre tilgodehavender46104106900
Værdipapirer00000
Likvide midler1891.7628703.1883.177
Omsætningsaktiver i alt14.17311.27910.4767.1365.255
Status balance18.03214.80214.4819.5026.344
Selskabskapital5050505050
Overført resultat4.5263.7163.4422.739-4.211
Udbytte1.9005001.3001.5002.000
Øvrige reserver00006.674
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel6.4764.2664.7924.2894.513
Minoritetsinteressernes andel00000
Egenkapital i alt6.4764.2664.7924.2894.513
Udskudt skat00000
Hensættelse343226274210153
Langfristet gæld til realkreaditinstitutter00000
Langfristet gæld til banker00000
Langfristet gæld til nærtstående parter00000
Anden langfristet gæld00000
Ansvarlig lånekapital (Samlepost)00000
Langfristet gæld i alt00000
Kortfristet gæld til nærtstående parter3.2492.1051.8351.2450
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter00000
Kortfristet gæld til banker0079700
Selskabsskat7002785071221
Varekreditorer4.1704.4344.1231.300752
Anden gæld3.0943.4942.1512.336924
Kortfristet gæld i alt11.21310.3119.4145.0031.677
Passiver i alt18.03214.80214.4819.5026.344

ANDET

2022-122021-122020-122019-122018-12
Antal ansatte282219136
Kilde: Årsrapporter, CVR/Virk

Hent gratis årsrapporter

Jh Montage, Skive ApS

CVR-nr 39584204

Årsrapport 01.01.2022 (PDF)

Periode: 01.01.2022 - 31.12.2022

Årsrapport 01.01.2021 (PDF)

Periode: 01.01.2021 - 31.12.2021

Årsrapport 01.01.2020 (PDF)

Periode: 01.01.2020 - 31.12.2020

Årsrapport 01.01.2019 (PDF)

Periode: 01.01.2019 - 31.12.2019

Årsrapport 01.01.2018 (PDF)

Periode: 01.01.2018 - 31.12.2018

Kreditrapport

Jh Montage, Skive ApS

CVR-nr: 39584204

99,- kr ex.moms

Virksomhedsrapport med kreditvurdering, kreditmaksimum, antal kreditdage, advarsler og stamdata.

Køb nuSe eksempelrapport

Proff™ i samarbejde med

Risika
Profile-7031853

Firmaets links


Certificeringer

Medlem af Tryg garanti
Medlem af Tryg garanti
Børsen Gazelle pris 2022
Børsen Gazelle pris 2022
Medlem af Dansk byggeri
Medlem af Dansk byggeri

Åbningstider

Mandag
9:00 - 17:00
Tirsdag
9:00 - 17:00
Onsdag
9:00 - 17:00
Torsdag
9:00 - 17:00
Fredag
9:00 - 17:15
Lørdag
Lukket
Søndag
Lukket

Kreditrapport

Jh Montage, Skive ApS

CVR-nr: 39584204

99,- kr ex.moms

Virksomhedsrapport med kreditvurdering, kreditmaksimum, antal kreditdage, advarsler og stamdata.

Køb nuSe eksempelrapport

Proff™ i samarbejde med

Risika

Vil du vide mere om hvad Proff™ kan tilbyde din virksomhed?

Ønsker du at blive Proff-kunde nu, eller vil du gerne høre mere om hvad vi kan gøre for din virksomhed? Ring os i dag på 89 87 51 12 eller udfyld formularen til højre, og lad os tage en uforpligtende snak.

Dine kontaktoplysninger