Proff
Proff

J.T.I. Gulventreprise A/S

CVR-nr18830337
AdresseStoregade 15, 6740 Bramming

Hos JTI Gulventreprise specialiserer vi os i gulve til erhverv og industri. Med mere end 25 års erfaring i branchen, er vi en veletableret virksomhed med kunderne i hele Danmark og resten af Europa. Vores base ligger i Bramming i Vestjylland, men vi opererer over hele Europa. Når kunder henvender sig omkring et gulv af høj kvalitet til deres erhvervsbyggeri, står vi klar til at rykke ud. Vi har arbejdet med flere store firmaer på tværs af Danmark og Europa. LEGO, Tivoli, og Sunset Boulevard er blot nogle af de firmaer der har gjort brug af vores service. Gennem vores mange år i branchen, har vi udviklet en meget høj standard for det arbejde vi udfører. Når vi får stillet en opgave af en kunde, hvad end det drejer sig om en stor eller lille opgave, sætter vi en ære i at løse opgaven på højest mulige niveau og sikre at det gøres rigtigt første gang. Vores medarbejdere er erfarne og meget professionelle, hvilket sikrer dit firma et professionelt lagt kvalitetsgulv.

Regnskab

Beløb i hele 1000

Bruttofortjeneste

Årets resultat

REGNSKABSPERIODE

2023-092022-092021-092020-092019-09
Startdato

01.10.2022

01.10.2021

01.10.2020

01.10.2019

01.10.2018

Sluttdato

30.09.2023

30.09.2022

30.09.2021

30.09.2020

30.09.2019

RESULTATREGNSKAB

2023-092022-092021-092020-092019-09
ValutakodeDKKDKKDKKDKKDKK
Nettoomsætning-----
Vareforbrug00000
Øvrige omkostninger-----
Bruttofortjeneste23.65725.59732.86428.41326.036
Personaleomkostninger-13.371-12.601-25.712-22.135-23.324
Afskrivninger-2.295-2.263-1.927-1.623-1.480
Kapacitetsomkostninger-90000
Primært resultat7.98210.7334.7454.6551.232
Finansielle indtægter212119667
Finansielle udgifter-634-526-499-673-743
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto13030000
Finansielle poster netto-483-476-480-607-736
Ordinært resultat7.49910.2574.7454.047496
Ekstraordinære poster00000
Resultat før skat7.49910.2574.7454.047496
Skat af årets resultat-1.639-2.264-1.028-905-123
Årets resultat5.8607.9943.7173.143372

BALANCEREGNSKAB

2023-092022-092021-092020-092019-09
ValutakodeDKKDKKDKKDKKDKK
Goodwill00000
Øvrige immaterielle anlægsaktiver00000
Immaterielle anlægsaktiver i alt00000
Grunde og bygninger00781905869
Andre anlæg og driftsmidler6.3956.9136.5674.7774.840
Øvrige materielle anlægsaktiver00000
Materielle anlægsaktiver i alt6.3956.9137.3485.6835.709
Kapitalandele00000
Langfristede tilgodehavender91119000
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver241136136136136
Finansielle anlægsaktiver i alt332255136136136
Anlægsaktiver i alt6.7267.1687.4845.8195.845
Varebeholdninger8.3249.7846.8414.6164.999
Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser37.07425.14514.72314.9729.964
Tilgodehavender hos nærtstående parter2.462869535424280
Andre tilgodehavender00000
Værdipapirer00000
Likvide midler234364866
Omsætningsaktiver i alt48.27136.34122.68920.43715.808
Status balance54.99843.50830.17326.25621.652
Selskabskapital1.0001.0001.0001.0001.000
Overført resultat24.02518.16510.1716.4543.312
Udbytte00000
Øvrige reserver00000
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel25.02519.16511.1717.4544.312
Minoritetsinteressernes andel00000
Egenkapital i alt25.02519.16511.1717.4544.312
Udskudt skat00000
Hensættelse767231488478275
Langfristet gæld til realkreaditinstitutter00000
Langfristet gæld til banker000181671
Langfristet gæld til nærtstående parter1.5783.5671.3001.3001.300
Anden langfristet gæld1.9452.6403.5052.2051.394
Ansvarlig lånekapital (Samlepost)00000
Langfristet gæld i alt3.5236.2074.8053.6853.365
Kortfristet gæld til nærtstående parter327271259204203
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter00000
Kortfristet gæld til banker2.9824.1391.2531.9243.930
Selskabsskat0069972726
Varekreditorer10.8236.2686.5755.7276.092
Anden gæld11.5517.2274.9236.0553.449
Kortfristet gæld i alt25.68317.90613.71014.63813.701
Passiver i alt54.99843.50830.17326.25621.652

ANDET

2023-092022-092021-092020-092019-09
Antal ansatte2120222223
Kilde: Årsrapporter, CVR/Virk

Hent gratis årsrapporter

J.T.I. Gulventreprise A/S

CVR-nr 18830337

Årsrapport 01.10.2022 (PDF)

Periode: 01.10.2022 - 30.09.2023

Årsrapport 01.10.2021 (PDF)

Periode: 01.10.2021 - 30.09.2022

Årsrapport 01.10.2020 (PDF)

Periode: 01.10.2020 - 30.09.2021

Årsrapport 01.10.2019 (PDF)

Periode: 01.10.2019 - 30.09.2020

Årsrapport 01.10.2018 (PDF)

Periode: 01.10.2018 - 30.09.2019

Årsrapport 01.10.2017 (PDF)

Periode: 01.10.2017 - 30.09.2018

Kreditrapport

J.T.I. Gulventreprise A/S

CVR-nr: 18830337

99,- kr ex.moms

Virksomhedsrapport med kreditvurdering, kreditmaksimum, antal kreditdage, advarsler og stamdata.

Køb nuSe eksempelrapport

Proff™ i samarbejde med

Risika
Profile-7034737


Certificeringer

Ucrete gulv - JTI Gulventreprise er specialister i fugefrit Ucrete gulv, både i Danmark og Europa.
Ucrete gulv - JTI Gulventreprise er specialister i fugefrit Ucrete gulv, både i Danmark og Europa.
Polyurethan gulv - Polyurethan gulv er et godt og slidstærkt gulv, som er nemt at rengøre.
Polyurethan gulv - Polyurethan gulv er et godt og slidstærkt gulv, som er nemt at rengøre.
Epoxy gulv - Hvis du er ude efter et gulv, der kan holde til lidt af hvert, så er et epoxy gulv løsningen.
Epoxy gulv - Hvis du er ude efter et gulv, der kan holde til lidt af hvert, så er et epoxy gulv løsningen.

Åbningstider

Mandag
8:00 - 16:00
Tirsdag
8:00 - 16:00
Onsdag
8:00 - 16:00
Torsdag
8:00 - 16:00
Fredag
8:00 - 14:00

Kreditrapport

J.T.I. Gulventreprise A/S

CVR-nr: 18830337

99,- kr ex.moms

Virksomhedsrapport med kreditvurdering, kreditmaksimum, antal kreditdage, advarsler og stamdata.

Køb nuSe eksempelrapport

Proff™ i samarbejde med

Risika

Vil du vide mere om hvad Proff™ kan tilbyde din virksomhed?

Ønsker du at blive Proff-kunde nu, eller vil du gerne høre mere om hvad vi kan gøre for din virksomhed? Ring os i dag på 89 87 51 12 eller udfyld formularen til højre, og lad os tage en uforpligtende snak.

Dine kontaktoplysninger